Jak widzimy bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo IT jest to bardzo złożony proces, składający się z wielu elementów.
Na bazie naszego ponad 17 letniego doświadczenia, które zdobyliśmy współpracując z naszymi Klientami oraz największymi producentami w branży, stworzyliśmy rozwiązanie które zapewni bezpieczeństwo w każdej firmie od jednoosobowej działalności poprzez firmy zatrudniające setki pracowników.

  • Program antywirusowy – jeden z najlepszych na rynku programów Eset NOD występujący w różnych wersjach. 
    Za pomocą programu Eset NOD można zabezpieczyć pojedynczy komputer oraz całe serwery plików, serwery poczty. W swojej bogatej gamie produktów posiada produkty zabezpieczające antywirusowo oraz posiadające prywatnego Firewall, zalecamy ten produkt dla komputerów przenośnych. 

  • Zabezpieczenie firmy na styku sieci Internet z siecią wewnętrzną – na dzień dzisiejszy posiadanie rozwiązania typu Firewall to zdecydowanie za mało. Rozwiązania informatyczne umożliwiające nam podłączenie nasze sieci do chmury, udostępnianie naszym Klientom części naszych zasobów, pracownicy zdalni oraz wiele innych usług które pomagają nam w codziennej pracy wymaga rozwiązania które zabezpieczy sieć na wielu płaszczyznach, tym rozwiązaniem jest UTM – na tym polu proponujemy rozwiązania takich firm jak: Zyxel USG, Zyxel ATP.

  • Archiwizacja – Każdy z nas w jakiś sposób doświadczył utraty ważnych danych. Nie pamiętamy o konieczności wykonywania archiwizacji. Coraz większa ilość osób pracuje na urządzeniach przenośnych które narażone są na mechaniczne uszkodzenia oraz po prostu mogą zostać skradzione. Tu z pomocą przychodzi nam firma StorageCraft posiadająca rewelacyjne oprogramowanie do archiwizacji pojedynczej stacji roboczej oraz serwerów które może wykonywać archiwizacje co 15 min nie obciążając komputera, serwera. W razie awarii komputera lub serwera za pomocą programu StorageCraft – ShadowProtect  można z wykonanej archiwizacji stworzyć wirtualną maszynę 
    i uruchomić ją na dowolnym komputerze, serwerze i dalej pracować, cała operacja potrwa od 15 do 30 min!

  • Zabezpieczenie, kontrola sieci wewnętrznej, kontrola pracowników – w każdej firmie z upływam czasu rośnie ilość komputerów, drukarek, urządzeń aktywnych oraz serwerów, tu z pomocą idzie nam firma Axence z programem nVision PRO. Oprogramowanie zapewnia skuteczne monitorowanie sieci firmowej oraz sprawne i efektywne zarządzanie infrastrukturą IT pomogą Ci racjonalnie zaplanować budżet IT oraz poprawią płynność działania procesów biznesowych w Twojej firmie.