Monitorowanie sieci

Współcześnie monitorowanie sieci w firmie nie jest zaleceniem, ale koniecznością. Jeśli chcesz, żeby Twoje przedsiębiorstwo zachowało bezpieczeństwo danych, monitoring jest konieczny. Jako zespół specjalistów proponujemy najlepsze, nowoczesne narzędzia do monitorowania sieci w Twojej firmie, niezależnie od typu prowadzonego biznesu. Dowiedz się, jakie korzyści daje monitoring, a ponieważ lepiej zapobiegać niż leczyć – poznaj też ewentualny straty związane z zaniedbaniem monitorowania.

Monitorowanie sieci w firmie – dlaczego trzeba o tym pamiętać?

Monitorowanie sieci i urządzeń sieciowych nie jest czymś zarezerwowanym tylko dla dużych korporacji. Tak naprawdę z nowych technologii korzystają nawet małe firmy i jednoosobowe działalności gospodarcze. Zabezpieczenie poczty elektronicznej i zabezpieczenie infrastruktury sieciowej wpływają na bezpieczny przepływ danych. Gdyby tego nie było, istniałoby duże ryzyko kradzieży poufnych danych dotyczących zarówno danych osobowych zespołu, jak i planów, strategii firmy czy zestawień finansowych. Wyciek danych może nastąpić też ze strony pracowników (czasami przez przypadek), dlatego monitorowanie sieci i urządzeń pomaga zweryfikować pewne działania. Straty, jakie może ponieść firma wskutek zaniedbania monitorowania sieci IT, to nie tylko straty informacji. Problemy z utratą danych pociągają za sobą straty finansowe, wizerunkowe i prawne.

Dbamy o bezpieczeństwo IT

Na co dzień podłączasz swoją sieć do chmury, udostępniasz zasoby klientom, masz pracowników zdalnych lub dopiero planujesz prowadzenie biznesu? Oferujemy kompleksowe usługi IT wpływające na bezpieczeństwo danych – w tym np. rozwiązania sieciowe Zyxel (USG, ATP). Realizujemy też szyfrowanie danych w Lubinie, Legnicy, Wrocławiu oraz innych miastach województwa dolnośląskiego. Szczegóły usług znajdziesz w poszczególnych zakładkach na naszej stronie. Jeżeli interesuje Cię kompleksowa lub częściowa (outsourcing) obsługa informatyczna w Lubinie/okolicy, również możesz zgłosić się do nas. Jako zespół specjalistów z doświadczeniem przejmiemy kontrolę nad procesami IT w Twojej firmie.

System-3 Sp. z o.o.

ul. Armii Krajowej 35/2

59-300 Lubin 

e-mail: biuro@system-3.com.pl

tel: 76 742 66 30

blank