OCR – oprogramowanie do rozpoznawania tekstu

Technologia OCR (z ang. Optical Character Recognition) to technologia optycznego rozpoznawania tekstu. Wykorzystywana jest w wielu branżach, a w tym również w biznesie. Technologia OCR  wchodzi w skład oferty naszej firmy System-3. Comarch OCR znacznie przyspiesza digitalizację firmy – dzięki OCR zaoszczędzisz czas na wprowadzenie faktur VAT do rejestrów. Jedyne, czego potrzebujesz to skaner tekstu (lub aparat fotograficzny) i oczywiście połączenie online. Wszystkie usługi realizujemy dla firm z miasta Lubin i okolic.

Na czym polega technologia OCR? 

Chmurowe oprogramowanie Comarch OCR odczyta i skataloguje za Ciebie najważniejsze dane z faktury. Nie ma konieczności ręcznego wprowadzania informacji – optyczne skanowanie tekstu znacznie przyspiesza procesy związane z formalnościami. Zaoszczędzisz czas i szybko wyszukasz potrzebne dokumenty. Program OCR zaprojektowany został do rozpoznawania pojedynczych znaków i całych tekstów w pliku graficznym – PDF, JPG, JPEG, TIFF, PNG. Dzieli stronę na różne elementy – w tym osobno tekst i grafiki, a dalej na akapity i zdania. Zadaniem Comarch OCR jest rozpoznanie danych (np. kontrahentów, kwoty netto / brutto, opisów, VAT oraz numerów faktur) przy użyciu tej technologii z zeskanowanych faktur. W dalszej kolejności wszystkie dane zostają przeniesione do oprogramowania księgowego – np. do rejestrów VAT. 

Korzyści współpracy z System-3

Atutem naszych rozwiązań OCR jest też atrakcyjny cennik i specjalistyczne wsparcie. Zespół pracujący w Lubinie i okolicach tworzą wyłącznie doświadczeni i wykształceni fachowcy. Zapewniamy opiekę informatyczną dla Twojej firmy, realizując nie tylko usługi Comarch Optima OCR do rozpoznawania tekstu, ale też wiele innych, w tym na przykład: zabezpieczenie i integrację sieci lokalnym z sieciami rozległymi, wdrażanie rozwiązań bezpiecznej pracy zdalnej VPN, konfigurowanie serwerów i komputerów. Praktyczną i pomocną funkcją jest też wprowadzony przez nas autorski System Obsługi Zgłoszeń – Help Desk. Klienci z założonym kontem mogą dokonywać zgłoszeń online, rejestrowanych i raportowanych na koniec miesiąca.

Programy OCR i profesjonalne doradztwo 

Jeśli masz więcej pytań, chcesz skorzystać z OCR online lub interesują Cię inne programy Optima, zgłoś się do nas. Na stronie udostępniliśmy dwie formy kontaktu – możesz wysłać wiadomość  na adres e-mail biuro@system-3.com.pl lub zadzwonić pod numer 76 742 66 30. Wesprzyj swój biznes także innymi oprogramowaniami, w tym: Comarch HRM, Comarch CRM, Optima Program Księgowy, Optima Magazyn, Optima Kasa i Bank. Jeśli interesuje Cię również wizualizacja danych online, chcesz zoptymalizować raportowanie i analizy, sprawdź moduł Comarch ERP Optima Analizy BI.

System-3 Sp. z o.o.

ul. Armii Krajowej 35/2

59-300 Lubin 

e-mail: biuro@system-3.com.pl

tel: 76 742 66 30