Aktualności

Wsparcie IT dla Firm – na czym polega opieka informatyczna firmy?

wrz. 28, 2021 autorstwa admin

W dzisiejszych czasach, niemal każda branża wymaga specjalistycznego zespołu IT. Wsparcie IT jest jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań dla firm, których potrzeby informatyczne nie wymagają osobnego, wewnętrznego działu. Pozwala ono nie tylko ograniczyć koszty związane z rekrutacją i utrzymaniem zespołu, ale również zapewnia natychmiastowy dostęp do wysoko wykwalifikowanych pracowników. 

Opieka IT to więcej niż sporadyczne naprawy i konserwacja – to kompleksowa usługa zapewniająca firmom pełne zaplecze informatyczne i pomoc w realizowaniu różnorakich projektów. Na czym to dokładnie polega? 

W tym artykule dowiesz się czym dokładnie jest wsparcie IT, jaki jest zakres tej usługi, jakie korzyści może przynieść ona Twojej firmie, oraz z jakim kosztem się ona wiąże – zapraszamy do lektury!

Czym jest outsourcing informatyczny?

Wbrew pozorom, opieka IT nad daną firmą nie ogranicza się tylko do tzw. helpdesku, czyli przyjmowania i rozwiązywania zgłoszeń od użytkowników – obejmuje ono wszystkie procesy zachodzące w codziennym funkcjonowaniu firmy związane z technologią informacyjną. Najczęściej są to procesy związane z instalacją, konserwacją i naprawą sprzętu komputerowego oraz sieci, jak również dopilnowanie poprawnego przechowywania i archiwizacji danych.

Outsourcing IT, może być idealną alternatywą dla samodzielnego działu IT – zwłaszcza dla mniejszych firm, które nie dysponują wystarczającym budżetem na utrzymanie pełnoprawnego zespołu. Opieka informatyczna nad firmą wymaga doświadczenia i niemałych umiejętności, co jest często ciężkie do zweryfikowania przez rekruterów, którzy nie zawsze sami są obeznani w temacie. 

W przeciwieństwie do standardowej rekrutacji, outsourcing zapewnia dużą elastyczność – to Ty ustalasz budżet i dokładny zakres usługi w przypadku Twojej firmy, a co najważniejsze, dostęp do tych usług uzyskujesz natychmiast. Jeżeli Twoja firma ma siedzibę na Dolnym Śląsku, outsourcing informatyczny w Lubinie może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Co wchodzi w zakres usług opieki IT?

Dokładny zakres usług wykonywanych w ramach wsparcia IT dla firm zależy od potrzeb danej firmy. Najczęstszymi procesami wchodzącymi w skład opieki informatycznej są:

 • Instalacja i konserwacja komputerów
 • Profesjonalna archiwizacja i backup baz danych oraz serwerów
 • Obsługa i aktualizacja infrastruktury IT
 • Przystosowanie infrastruktury według międzynarodowych certyfikatów 
 • Przygotowanie i wdrożenie systemu obsługi RODO
 • Zapewnienie bezpieczeństwa IT
 • Dobór odpowiedniego oprogramowania
 • Obsługa helpdesku

Nie znaczy to oczywiście, że powyższe przykłady zamykają zakres usług opieki IT – firmy dla których technologia informacyjna jest nieodzowną częścią biznesu będą miały rozszerzony zakres usług. Analogicznie, firmy w których sprzęt komputerowy gra jedynie drugie skrzypce skorzystają z zakrojonego zakresu usług, np. wyłącznie z helpdesku oraz instalacji. Przykładowo, firma wynajmująca outsourcing informatyczny w Legnicy potrzebująca wyłącznie systemu obsługi RODO nie musi dodatkowo płacić za rozwój infrastruktury informatycznej.

Co daje wsparcie IT i ile kosztuje?

Głównymi zaletami outsourcingu IT jest natychmiastowy dostęp do specjalistycznej wiedzy informatycznej, jak również do najnowszych rozwiązań technologicznych i oprogramowania. Zadowolenie klientów rośnie wraz ze sprawną eliminacją błędów i skróceniem czasu oczekiwania na pomoc w przypadku awarii, co zwiększa wiarygodność firmy i poprawia jej wizerunek.

Każda firma może skorzystać z usług wsparcia IT, optymalnie dobierając zakres usług niezbędnych do prawidłowego jej funkcjonowania. Szukając outsourcingu informatycznego w Legnicy czy też usługi IT we Wrocławiu, możesz zapewnić swojej firmie nie tylko ograniczenie kosztów związanych z poszukiwaniem, zatrudnieniem i utrzymaniem działu IT, ale również skalowalność w przyszłości. 

Dokładne koszty outsourcingu IT związane są z zakresem świadczonych usług oraz ofertą danej firmy. Większe firmy skorzystać mogą z pełnowymiarowej opieki IT, podczas gdy te mniejsze bardziej interesować może outsourcing selektywny. Myśl szeroko – Twoje przedsiębiorstwo nie musi być z Wrocławia, aby skorzystać z oferty firmy, której specjalnością będzie outsourcing informatyczny we Wrocławiu

Jeżeli Twój budżet jest ograniczony a potrzeby informatyczne naglące, wsparcie IT dla firm może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Pozwoli Ci ono ograniczyć koszty, równocześnie zwiększając poziom oferowanych usług. Twoi pracownicy będą mieli zapewniony komfort pracy, a Twoi klienci na pewno docenią nowoczesne rozwiązania. Potrzebne Ci usługi informatyczne w Zielonej Górze? Postaw na sprawdzone rozwiązania – System-3 od 18 lat wdraża innowacyjne rozwiązania IT i usprawnia kluczowe procesy operacyjne klientów. Możemy zaoferować Twojej firmie dostęp do wysokiej klasy specjalistów, którzy zagwarantują realizację usługi na najwyższym poziomie. Zainteresowany? Zadzwoń lub napisz do nas!

Kwiecień miesiącem szkoleń

Kwi 30, 2021 autorstwa admin

Branża IT jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin, zdobyte kompetencje pozwolą nam jeszcze lepiej wspierać naszych klientów w ich codziennej pracy.

Odbyte szkolenia:

 • Teoria i praktyka funkcjonowania sieci komputerowych – szkolenie z egzaminem, oczywiście zdanym 😉
 • Administrator Systemów Informatycznych ASI – kurs praktyczny 
 • Dobre praktyki bezpieczeństwa Active Directory
 • MD 101 Modern Desktop Administrator

Nowy serwer…

Mar 15, 2021 autorstwa admin

W każdej firmie przychodzi czas na wymianę serwera, taki dzień nadszedł w PKS Lubin SA.

Dzięki naszemu doświadczeniu i precyzyjnie zaplanowanej pracy „podmiana serwera” została przeprowadzona w tygodniu pracy. Następnego dnia zostało wszystko dopięte na ostatni guzik.

Nowy serwer firmy DELL został doposażony o dyski SSD i 64GB RAM co bardzo przyśpieszyło pracę programu bazodanowego.

Kolejny zadowolony klient

lt. 2, 2021 autorstwa admin

Kolejne biuro rachunkowe zaufało naszemu doświadczeniu, to co było niemożliwe dla poprzedniej firmy informatycznej my wykonaliśmy w miesiąc.

Problemy z pocztą, uciążliwy kontakt (niedocierające wiadomości) pomiędzy biurem, a klientami biura. Zmieniliśmy firmę hosting, wszystko bezpiecznie zostało przeniesione, odpowiednie filtry antyspamowe zostały ustawione i wszystko działa.

Problem z okablowaniem, niedzielącymi gniazdami LAN, to naprawiliśmy w 2 godziny 😉

Ponadto w biurze rachunkowym Excellent wdrożyliśmy:

 •          Rozwiązanie serwerowe oparte na sprawdzonych serwerach marki DELL
 •          Wdrożyliśmy  centralna archiwizację wszystkich komputerów oraz serwera oparta na StorageCraft oraz serwerze NAS QNAP
 •          Cała sieć została zabezpieczona UTM Zyxel z serii ATP z wbudowanym AP WiFi

Gepardy biznesu dla System-3 Sp. o.o.

Gru 10, 2020 autorstwa admin

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że nasza firma została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2020 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

 

Przedsiębiorstwo rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2018-2019 wyniosła w jego przypadku 76,2 proc. To przyniosło mu tytuł Gepard Biznesu 2020.