Zabezpieczenie danych

Jesteś właścicielem firmy w Lubinie i interesuje Cię szyfrowanie i archiwizacja danych wprowadzone przez specjalistów? Skontaktuj się z nami. Archiwizowanie plików, poczty e-mail i wszelkich danych to jedna z usług, dzięki której zwiększysz bezpieczeństwo Twojej firmy. 

Archiwizacja danych – dlaczego jest tak ważna?

W dzisiejszych czasach, na naszych komputerach i serwerach gromadzimy ogromną ilość cennych dla nas informacji. Bazy danych, programy magazynowo-księgowe, umowy, oferty… – to tylko niektóre z listy elementów niezbędnych do działania zarówno mikro, małego, średniego, jak i dużego przedsiębiorstwa. Wyobraźmy sobie, że z powodu awarii dochodzi do utraty bazy danych, na dzień przed terminem wysłania JPK do Urzędu Skarbowego. Nie dość, że tracimy dane dotyczące wszelkich transakcji dokonanych w danym okresie rozliczeniowym i nie składamy w określonych terminach stosownych deklaracji, to na podstawie dokumentacji papierowej musimy odtworzyć naszą bazę. Takie działanie wiąże się oczywiście z olbrzymim nakładem pracy, który moglibyśmy spożytkować na poszukiwanie nowych rynków zbytu lub potencjalnych klientów. Archiwizacja danych jest konieczna, jeśli nie chcemy, aby doszło do powyższych sytuacji. 

Coraz częściej oprócz standardowych awarii nośnika danych dochodzi do ataków ransomware, które polegają na szyfrowaniu naszych plików, zgromadzonych na dysku czy serwerze. Przestoje związane z ich odzyskiwaniem oraz koszty takiego procesu zdecydowanie przekraczają koszty wdrożenia odpowiedniego rozwiązania. 

Aby uchronić się przed kosztowną utratą danych, proponujemy zastosowanie urządzenia do wykonywania automatycznych archiwizacji, nie wymagających udziału użytkownika. Dane są przechowywane na urządzeniu NAS zaprojektowanym do tych celów – na niedużym i energooszczędnym komputerze. 

Sprawdź też usługę zabezpieczenie poczty elektronicznej i skontaktuj się z naszym zespołem. Jesteśmy dostępni pod numerem telefony 76 742 66 30 i adresem e-mail biuro@system-3.com.pl

System-3 Sp. z o.o.

ul. Armii Krajowej 35/2

59-300 Lubin 

e-mail: biuro@system-3.com.pl

tel: 76 742 66 30