Archiwizacja danych

Dlaczego archiwizacja jest tak ważna?

W dzisiejszych czasach, na naszych komputerach i serwerach gromadzimy ogromną ilość cennych dla nas informacji. Bazy danych, programy magazynowo-księgowe, umowy, oferty to tylko niektóre z listy elementów niezbędnych do działania zarówno mikro, małego, średniego, jak i dużego przedsiębiorstwa. Wyobraźmy sobie, że z powodu awarii dochodzi do utraty bazy danych, na dzień przed terminem wysłania JPK do Urzędu Skarbowego. Nie dość, że tracimy dane dotyczące wszelkich transakcji dokonanych w danym okresie rozliczeniowym, nie składamy w określonych terminach stosownych deklaracji, to na podstawie dokumentacji papierowej musimy odtworzyć naszą bazę, co wiąże się z olbrzymim nakładem pracy, który moglibyśmy spożytkować na poszukiwanie nowych rynków zbytu lub potencjalnych klientów.

Coraz częściej oprócz standardowych awarii nośnika danych dochodzi do ataków ransomware, które polegają na szyfrowaniu naszych plików, zgromadzonych na dysku czy serwerze. Przestoje związane z ich odzyskiwaniem oraz koszty takiego procesu zdecydowanie przekraczają koszy wdrożenia odpowiedniego rozwiązania.

Aby uchronić się przed kosztowną utratą danych, proponujemy zastosowanie urządzenia do wykonywania automatycznych archiwizacji, nie wymagających udziału użytkownika. Dane są przechowywane na urządzeniu NAS zaprojektowanym do tych celów, niedużego, energooszczędnego komputera.

Kontakt: 76 742 66 30 oraz biuro@system-3.com.pl

System-3 Sp. z o.o.

ul. Armii Krajowej 35/2

59-300 Lubin 

e-mail: biuro@system-3.com.pl

tel: 76 742 66 30