Więcej informacji o kliencie
Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne Medicus w Lubinie to niepubliczny zakład opieki zdrowotnej, działający w formie spółki od 1992 r. Przychodnie CDT Medicus znajdują się w powiecie lubińskim, legnickim, jaworskim, polkowickim, świadcząc usługi dla około 400 000 pacjentów. W ramach prac modernizacyjnych zapadła decyzja o stworzeniu bezprzewodowej sieci na potrzeby lekarzy-specjalistów i pacjentów.
Wyzwanie informatyczne w celu zabezpieczenia danych medycznych
U podstaw każdego skutecznego leczenia leżą informacje, które są obecnie nierozerwalnie związane z możliwościami sieci. Gromadzenie i przesyłanie danych naukowych, wyników badań, danych z rezonansu, RTG jest elementem koniecznym do rozwoju medycyny i sprawnej diagnostyki. Kluczowym wyzwaniem było zapewnienie przepustowej sieci bezprzewodowej na trzech kondygnacjach Centrum Medycznego dla około 230 komputerów, z jednoczesnym zapewnieniem maksymalnego bezpieczeństwa gromadzonych danych pacjentów. Dodatkowym wyzwaniem okazała się konstrukcja żelbetonowa budynku oraz duża ilość urządzeń medycznych typu rezonans magnetyczny, których działanie zakłócało wydajną pracę bezprzewodowych punktów dostępowych.
Realizacja infrastruktury sieciowej dla ochrony zdrowia
W celu usprawnienia zarządzania infrastrukturą konieczne było ujednolicenie oraz zwiększenie przepustowości i stabilności sieci WiFi. Serwer główny został wyposażony w kartę 10 Gbit, co zwiększyło ogólną wydajność sieci i codziennych zadań dzięki dziesięciokrotnie większej przepustowości. Specjaliści z System-3 Sp. z o.o. i Zyxel Networks Polska, na podstawie planów budynku, oszacowali ilość i rodzaj wykorzystanych przełączników. Za dystrybucję bezprzewodową w Centrum odpowiadają przełączniki Zyxel serii XGS2210 (14 sztuk), które dzięki zastosowaniu 10-gigabitowych portów uplink SFP+, zapewniają szybkie połączenie pomiędzy podłączonymi urządzeniami oraz punkty dostępowe z serii NWA5123 (20 sztuk) umożliwiające przesyłanie danych z maksymalną prędkością do 1300Mbit/s. Dzięki zastosowaniu rozwiązania chmurowego Nebula sterowanie i zarządzanie kompatybilnymi punktami dostępowymi może się odbywać zdalnie z dowolnego miejsca. Rozwiązanie Nebula Cloud Networking pozwala podłączać, zabezpieczać i zarządzać kompatybilnymi bezprzewodowymi punktami dostępowymi, zaporami i przełącznikami Zyxel przy użyciu przestrzeni chmurowej.
W realizacji użyliśmy urządzeń Zyxel z serii XGS
- switche Zyxel XGS2210-52HP – 8 sztuk
- switche Zyxel XGS2210-52 – 6 sztuk
- zewnętrzne obudowy do punktów dostępowych Zyxel NWA5123-ACHDEU0101F – 20 sztuk
Więcej informacji o urządzeniach Zyxel możecie Państwo poczytać między innymi tutaj.
Opinie na temat zastosowanych urządzeń Zyxel
Rozwiązania oferowane przez Zyxel umożliwiły wdrożenie bezpiecznej, niezawodnej i szybkiej infrastruktury sieci bezprzewodowej, co jest niezwykle ważne w przypadku usług medycznych. Oparcie całej sieci na urządzeniach Zyxel pozwoliło na jej pełną integrację oraz ułatwiło zarządzanie całą infrastrukturą i sprawną identyfikację ewentualnych nieprawidłowości Branża ochrony zdrowia stawia szczególne warunki każdej eksploatowanej w niej aparaturze. Dla wydajności budowanej sieci bezprzewodowej w placówkach medycznych kluczowe znaczenie ma szybkość i niezawodność zastosowanych rozwiązań oraz kwestie związane bezpieczeństwem i ochroną danych pacjentów. W Zyxel dysponujemy produktami, dzięki którym możemy wesprzeć naszych Partnerów we wszystkich tych aspektach Kamil Stefański Kierownik IT – Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne MEDICUS
Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communication