Aktualności

Firewall nowej generacji od Zyxel, czyli skuteczne zabezpieczenie sieci

System-3
20.10.2023

Firewall nowej generacji od Zyxel, czyli skuteczne zabezpieczenie sieci Na zdjęciu: infrastruktura danych klientów korporacyjnych

Złośliwe oprogramowanie, nieautoryzowane aplikacje, wyłudzanie cennych informacji, pliki zakłócające działanie systemu – to tylko część z licznych zagrożeń, które mogą poważnie zagrozić Twojej firmie. Ogólnodostępne programy antywirusowe mogą nie poradzić sobie z wyzwaniami obecnymi w świecie biznesu. Zdecydowanie lepszym wyborem będą innowacyjne zapory ogniowe, na przykład firewalle firmy Zyxel.

Zapory USG – wielowarstwowa ochrona przed zagrożeniami

Innowacyjne firewalle nowej generacji to doskonały sposób, by skutecznie uporać się z atakami hakerów i zagwarantować pełne bezpieczeństwo firmowej sieci. Płynność działania bez zbędnych przestojów i kompleksowe zwalczanie zagrożeń z zakresu cyberbezpieczeństwa jest możliwe przez zunifikowane zarządzanie.

Wśród rozwiązań Zyxel znajdują się m.in. zapory sieciowe USG – niezastąpione urządzenia zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa. Ich działanie oparte jest na tworzeniu ochronnej bariery ogniowej pomiędzy wewnętrzną a zewnętrzną siecią – dzięki temu firmowa infrastruktura jest wolna od szkodliwych czynników pochodzących z internetu. Zminimalizowanie ryzyka odbywa się na podstawie zasady zerowego zaufania oraz możliwości ścisłego zarządzania ruchem zarówno przychodzącym, jak i wychodzącym. Produkty z serii USG FLEX przeznaczone są do użytku zarówno w małych, jak i średnich firmach, a także w dużych przedsiębiorstwach, szkołach czy nawet uczelniach.

Zaawansowany filtr treści

Urządzenia USG FLEX zostały wyposażone w specjalny filtr zawartości DNS. To rozwiązanie, które pozwala rozpoznać i zneutralizować zagrożenia na najwcześniejszym etapie nawiązywania połączenia. W efekcie możliwa jest eliminacja ztw. martwych stref w ruchu szyfrowanym przez TLS 1.3 bez wymogu stosowania inspekcji SSL. Taka funkcjonalność sprawia, że firewall jest w stanie skutecznie chronić sieć komputerów bez pozostawiania niebezpiecznych luk i nienadzorowanych przestrzeni. Co więcej, warto zwrócić uwagę na możliwość zarządzania urządzeniem w chmurze – ta niezwykle przydatna funkcja będzie idealną opcją dla firm, które opierają swoje codzienne funkcjonowania na pracy zdalnej. Zapory USG zapewnią bezpieczeństwo niezależnie od miejsca, w którym znajduje się dane urządzenie.

Zapory ATP – zaawansowana ochrona

W celu zwiększenia ochrony firmowych sieci Zyxel stosuje w swoich urządzeniach zaporowych ATP specjalną, autorską sieć Zyxel Security Matrix, dodatkowo wzmocnioną przez platformę Nebula. To przejrzysty, zunifikowany system przygotowany z myślą o łatwej i wygodnej kontroli, monitorowaniu, analizie i konfiguracji wszelkich kompatybilnych firewalli, przełączników, a także punktów dostępowych. Wszystko to przekłada się na spokój i pewność w kwestii zabezpieczeń.

Security Matrix wdraża metodę sandboxingu, czyli przygotowanie tzw. piaskownic – wyodrębnionych stref obejmujących konkretne urządzenia lub grupy urządzeń, które pozwalają na izolację wszelkich zagrożeń. To właśnie tam początkowo trafiają niezweryfikowane pliki wraz z zawartością, która może stanowić potencjalne zagrożenie ze względu na brak możliwości wykrycia przez systemy zabezpieczeń. W następnej kolejności są one dokładnie badane pod kątem nowych typów złośliwego oprogramowania – dopiero po pomyślnym sprawdzeniu trafiają one do firmowej sieci.

Zapora USG FLEX 200 – nowoczesna ochrona sieci

Współczesny biznes musi być przygotowany na zagrożenia ze strony hakerów. Szczególnie istotne są tutaj sprzęty, na których przechowywane są ważne pliki i informacje. Każdy przedsiębiorca powinien skorzystać z solidnych rozwiązań, które zapewnią należytą ochronę wszelkich cennych danych oraz zasobów informatycznych. Nowoczesna zapora USG FLEX 200 z łatwością stawi czoła wyzwaniu, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa firmowej sieci komputerowej.

Zadbaj o najwyższy poziom bezpieczeństwa

Urządzenie USG FLEX 200 to jeden z najnowszych produktów firmy Zyxel przeznaczonych do ochrony systemów komputerowych. Cała seria innowacyjnych zapór ogniowych została zaprojektowana na nowo z uwzględnieniem aktualnych zagrożeń i wymogów użytkowników biznesowych – dzięki temu można znaleźć tutaj wiele ciekawych, przydatnych udoskonaleń. Można do nich zaliczyć między innymi zminimalizowanie wykorzystania mocy obliczeniowej, co bezpośrednio przekłada się na maksymalizację wydajności sprzętu, która została zwiększona aż pięciokrotnie. Ulepszony został także cały system Unified Threat Management; ważną kwestią jest także zwiększona elastyczność poprzez obsługę z poziomu chmury.

Firewall firmy Zyxel zapewnia swoim użytkownikom pojedynczą platformę przeznaczoną do zarządzania w chmurze, z kolei zautomatyzowane reakcje wspierane przez urządzenie są w stanie rozszerzyć i wzmocnić ochronę prowadzącą do samych punktów końcowych. Warto zauważyć, że zapora USG FLEX ma w swojej ofercie zmodernizowaną opcję pozwalającą skutecznie filtrować śledzone witryny internetowe. Na podstawie przeanalizowanej zawartości nieznanych domen, a także ich reputacji i kategorii urządzenie ustala, czy klasyfikują się one do niepożądanych grup, takich jak m.in. pornografia czy hazard. Warto także zwrócić uwagę na bardzo efektywny filtr szyfrujący, który gwarantuje możliwość utworzenia bezpiecznej przestrzeni, wolnej od luk oferujących ułatwiony dostęp dla hakerów.

Postaw na efektywne rozwiązania od ekspertów z zakresu cyberbezpieczeństwa

Wysokiej klasy zapora USG FLEX 200 została stworzona, by w pełni wspierać małe i średnie firmy. Dzięki innowacyjnemu systemowi Zyxel Security Matrix urządzenie może być zarządzane w chmurze – taka funkcjonalność jest obsługiwana przez platformę Nebula. To z kolei pozwala na scentralizowanie wdrożonych zasad ochrony dotyczących urządzeń obsługiwanych przez pracowników zdalnych. Cała seria urządzeń USG FLEX postępuje zgodnie z zasadą ograniczonego zaufania, nie oszczędzając przy tym na stosowanych środkach bezpieczeństwa. Co więcej, firewall gwarantuje dostęp do odpowiedniego poziomu ochrony bez względu na lokalizację końcowych użytkowników – może to być zarówno siedziba firmy, jak i mieszkanie konkretnego pracownika.

Secure Wi-Fi to specjalna usługa odpowiadająca za ochronę pracowników zdalnych. Jej głównym celem jest znalezienie równowagi pomiędzy efektywnością pracy a szczelnością zabezpieczeń. Jej działanie opiera się na stworzeniu bezpiecznego tunelu wirtualnego, który sprawia, że użytkownicy domowi są chronieni w taki sam sposób, jak podczas przebywania bezpośrednio w biurze. Takie rozwiązanie pozwala zachować pełną ochronę bez negatywnego wpływu na produktywność.

Firewalle ATP – najskuteczniejszy wymiar bezpieczeństwa w sieci

Jedną z cech, które sprawiają, że zapory Zyxel z serii ATP stanowią tak skuteczne rozwiązanie w walce z zagrożeniami związanymi z cyberbezpieczeństwem, jest wielowarstwowa ochrona. Do opracowania tego typu rozwiązań wykorzystano różnego rodzaju innowacyjne technologie, dzięki czemu urządzenia są w stanie zapewnić pełne bezpieczeństwo.

Efektywna eliminacja ataków

Wykorzystanie zapór Zyxel ATP pozwala wyeliminować ataki inicjowane zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz. Działanie urządzeń z tej serii opiera się na wykorzystaniu kilku efektywnych technik, które zwiększają bezpieczeństwo: to m.in. sandboxing (przenoszenie niesprawdzonych plików do tzw. piaskownicy, gdzie nie mają kontaktu z zasobami informatycznymi przedsiębiorstwa), zaawansowane blokowanie złośliwego oprogramowania, ścisłe filtrowanie oraz rozwinięte funkcje zapobiegające włamaniom. Metody stosowane w zaporach ATP pomogą sprawnie zadbać o szczelność firmowej sieci.

Inteligentne zarządzanie w chmurze

Urządzenia będące częścią serii ATP samoczynnie uczą się nowych zagrożeń i ewoluują wraz z rozwojem Twojego biznesu. Warto zaznaczyć, że ma to wpływ na stałe zwiększanie poziomu bezpieczeństwa, jak również jakości pozostałych usług. Jak działa inteligentna ochrona Zyxel? Po otrzymaniu nieznanych plików system wydobywa z nich niezbędne informacje o potencjalnych zagrożeniach, które są następnie przechowywane w bazie danych. Dzięki temu ponowne zetknięcie się z podobnymi niebezpieczeństwami w przyszłości nie będzie stanowić żadnego problemu ze względu na możliwość natychmiastowej identyfikacji. Zyxel Security Cloud to rozwiązanie, które pozwoli Ci nadążać za ciągle zmieniającym się światem cyberbezpieczeństwa.

Co istotne, system codziennie synchronizuje się z zaporami ATP – dzięki temu każdy firewall obecny w ramach infrastruktury firmy może uzyskać najnowsze informacje o zagrożeniach. W ten sposób zyskujemy bezpieczny „ekosystem”, który dzięki nieustannemu wzmacnianiu zabezpieczeń jest ciągle odporny na nowe ataki.

Sandboxing i ochrona przed atakami dnia zerowego

Dlaczego warto zainwestować w rozwiązania wspierające sandboxing? Szukając odpowiedzi na to pytanie, warto w pierwszej kolejności zapoznać się z tzw. exploitami dnia zerowego – jedną z najgroźniejszych „furtek” dla hakerów. Większość twórców oprogramowania stara się jak najlepiej zabezpieczać swoje produkty przed niepożądanymi działaniami hakerów, jednak bardzo ciężko jest przewidzieć wszystkie możliwe zagrożenia. To sprawia, że niektóre luki w ochronie mogą być zidentyfikowane dopiero po premierze danego rozwiązania. Okres przejściowy pomiędzy rozpoznaniem takiej luki a jej załataniem nazywany jest właśnie dniem zerowym. Jest to idealny moment dla hakerów, którzy chcą uskuteczniać swoje ataki, wykorzystując najkorzystniejsze momenty.

Aby chronić swoją firmę i funkcjonujące w jej ramach systemy komputerowe przed tego typu sytuacjami, warto zabezpieczyć się poprzez użycie zapory z serii ATP. Funkcja sandboxingu pozwala na weryfikację plików, zanim trafią one do infrastruktury przedsiębiorstwa. Całość odbywa się w całkowicie bezpiecznych warunkach odwzorowujących rzeczywistą pracę urządzeń.

Zapora VPN – skuteczny sposób na bezpieczne połączenie

Metody stosowane przez hakerów są coraz bardziej zaawansowane, przez co standardowy VPN może już nie wystarczyć w wymagającym biznesowym środowisku. Warto postawić na rozwiązania oparte na najbardziej zaawansowanych metodach szyfrowania, takich jak SHA-2. Takie funkcje można znaleźć m.in. w firewallach firmy Zyxel, które są w stanie zagwarantować maksymalnie bezpieczne połączenie sieciowe.

Zabezpieczenie łączności pomiędzy biurem a zewnętrzną siecią

Dostępne w naszej ofercie zapory VPN Zyxel pomogą każdemu przedsiębiorstwu zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa – to rozwiązania przeznaczone zarówno dla małych, jak i większych firm. Podstawą ich działania jest nie tylko ścisłe filtrowanie źródeł ruchu przychodzącego, lecz także kontrola wszystkich przesyłanych danych. Wśród oferowanej funkcjonalności warto przyjrzeć się między innymi rozwiązaniom takim jak obsługa sieci SD-WAN. Taka architektura zapewnia możliwość wygodnego zarządzania łącznością pomiędzy różnymi lokalizacjami bezpośrednio z centralnego punktu – co więcej, dostępna jest także opcja zdalnego monitorowania i sterowania.

Warto przy tym zaznaczyć, że firewalle Zyxel są w stanie obsługiwać wiele rodzajów i konfiguracji połączeń VPN. Rozbudowana funkcjonalność w tym zakresie może mieć kluczowe znaczenie dla przedsiębiorstw, w których przynajmniej część pracowników realizuje swoje zadania zdalnie. Taki tryb pracy wymaga zwiększonej elastyczności i możliwości dostosowania się do infrastruktury o różnej charakterystyce, co staje się łatwiejsze dzięki produktom Zyxel.

Wykorzystaj możliwości chmury, by zwiększyć bezpieczeństwo

Coraz więcej właścicieli różnego rodzaju firm decyduje się na stosowanie rozwiązań opartych na platformach chmurowych. To praktyczne, wygodne i przyszłościowe podejście, które niesie za sobą liczne korzyści. Cały proces jest dodatkowo uproszczony przez mechanizmy stosowane w zaporach ogniowych Zyxel, takie jak VPN oparty o protokoły IPsec. To nieodłączna część tunelu VPN, która gwarantuje niezawodność i ochronę zarówno samego połączenia, jak i procesu przesyłania plików. W celu zwiększenia elastyczności i przepustowości oraz zniwelowania dodatkowych kosztów zdecydowanie warto postawić na skorzystanie z zapory VPN.

Ochrona przed zagrożeniami w sieci

Firewall VPN to nie tylko niezawodna ochrona podczas przesyłania plików pomiędzy centralną siedzibą firmy a lokalizacjami, w których znajdują się pracownicy zdalni. Tego typu urządzenia pomogą także zwiększyć poziom bezpieczeństwa podczas korzystania z sieci internetowej. Są w stanie skutecznie blokować dostęp do witryn uznanych za szkodliwe lub ryzykowne, jak również zapobiegać pobieraniu złośliwego oprogramowania czy zainfekowanych plików.

Co istotne, bariery VPN należą do grupy urządzeń, którymi można swobodnie zarządzać z poziomu chmury na platformie Nebula opracowanej przez Zyxel. To system zaprojektowany z myślą o potrzebach korporacji o różnej wielkości. W ramach dostępnej funkcjonalności można znaleźć między innymi opcję profesjonalnej archiwizacji, która przełoży się na łatwiejsze spełnienie wymogów regulacyjnych z zakresu ochrony danych. Zapory VPN mogą okazać się niezwykle przydatne również podczas aktualizacji oprogramowania, by zapewnić stały dostęp do najnowszych poprawek dotyczących bezpieczeństwa – wspiera je w tym nowa usługa Cloud Helper.

Firewall z wbudowanym VPN-em – ochrona i wydajność w jednym

Zatrudnianie pracowników, którzy wykonują swoje obowiązki w formie zdalnej, to praktyka stosowana przez coraz więcej firm. Firma Zyxel wychodzi naprzeciw potrzebom przedsiębiorstw stawiających na taki tryb pracy, oferując zaawansowane firewalle z serii VPN. Bogaty zestaw funkcji pozwala skutecznie zapobiegać i walczyć z zagrożeniami ze strony hakerów. Dzięki temu możesz liczyć na ochronę przesyłanych plików oraz bezpieczeństwo podczas korzystania z sieci.

Efektywna ochrona firmowych zasobów

Wirtualna sieć prywatna zapewniana przez firewall z serii VPN funkcjonuje jako tunel pomiędzy końcowym użytkownikiem a internetem. Transmitowane w jego obrębie dane są ściśle szyfrowane z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych algorytmów. Dzięki temu pracownicy firmy mogą bezpiecznie przesyłać najważniejsze pliki bez ryzyka dostępu osób trzecich czy wycieku danych. Co więcej, połączenie może być nawiązane pomiędzy siedzibą przedsiębiorstwa a dowolnym miejscem, z którego łączy się dany pracownik. To sprawia, że możesz zawsze liczyć na pełną elastyczność i możliwość dostosowania się do sposobu pracy firmy.

Działanie tunelu VPN opiera się przede wszystkim na skutecznym szyfrowaniu przesyłanych plików, co stanowi niezawodną ochronę przed ingerencją niepowołanych osób. Firewalle z serii VPN obsługują połączenia oparte na wielu sprawdzonych protokołach, takich jak IPsec czy SSL. Warto także zwrócić uwagę na ogromną wydajność oferowaną przez mechanizm sprzętowy – ochrona przed zagrożeniami może iść w parze z zapewnieniem maksymalnej efektywności pracy oraz produktywności. Warto przy tym zaznaczyć, że spora część firm wykorzystuje platformy chmurowe stosowane w zaporach VPN, by realizować krytyczne usługi – to idealny dowód zaufania, jakim można darzyć innowacyjne rozwiązania od Zyxel.

Zabezpieczenia najwyższej klasy

Warto zwrócić uwagę, że korzystając z profesjonalnych zapór ogniowych VPN firmy Zyxel, można uzyskać dostęp do wielu przydatnych funkcji. Do najważniejszych z nich należy zwiększony stopień ochrony podczas korzystania z internetu. Witryny oraz domeny zidentyfikowane jako potencjalne źródła złośliwego oprogramowania zostaną zablokowane, podobnie jak możliwość pobierania plików stanowiących zagrożenie. Tak opracowany system pozwala sprawnie ochronić się przed podejrzanymi aplikacjami, zainfekowanymi plikami, wyłudzaniem cennych informacji czy przechwytem newralgicznych danych.

Rozwiązania od Zyxel pozwalają również stworzyć połączenie SD-WAN, czyli wirtualną implementację zabezpieczonej sieci, odizolowanej od otwartego internetu. Platforma Nebula umożliwia z kolei wygodne zarządzanie zabezpieczeniami w chmurze. Scentralizowany system łączności pomiędzy lokalizacjami wzbogacony opcją zdalnego monitorowania wszystkich działań oraz sterowania nimi to rozwiązanie, które docenią zarówno małe, jak i większe firmy.

Strona wykorzystuje pliki cookie w celach statystycznych, funkcjonalnych, oraz do personalizacji reklam. Klikając „akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na użycie wszystkich plików cookie. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, prosimy o zmianę ustawień lub opuszczenie serwisu. Aby dowiedzieć się więcej, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Cookies zawartą w Polityce Prywatności..

Ustawienia cookies Akceptuję

Ustawienia cookies

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić wrażenia podczas poruszania się po witrynie. Spośród nich pliki cookie, które są sklasyfikowane jako niezbędne, są przechowywane w przeglądarce, ponieważ są niezbędne do działania podstawowych funkcji witryny. Używamy również plików cookie stron trzecich, które pomagają nam analizować i rozumieć, w jaki sposób korzystasz z tej witryny. Te pliki cookie będą przechowywane w Twojej przeglądarce tylko za Twoją zgodą. Masz również możliwość rezygnacji z tych plików cookie. Jednak rezygnacja z niektórych z tych plików cookie może wpłynąć na wygodę przeglądania.