Wizualizacja danych – analiza i raporty

Wizualizacja danych za pomocą modułu Comarch ERP Optima Analizy BI została stworzona specjalnie z myślą o osobach, które dotychczas korzystały z typowych arkuszy kalkulacyjnych Excel i stwierdziły, że przestają one być dla nich wystarczające. Program do analizy BI Comarch idealnie wpisuje się w aktualne potrzeby osób na stanowiskach analitycznych. W prosty i przejrzysty sposób pozwala na generowanie, przetwarzanie i prezentowanie informacji, które pomogą przygotować rzetelne raporty i zestawienia danych. Aplikacja Comarch ERP Optima Analizy BI poprawiają efektywność pracy i skraca czas niezbędny do zbierania i przetwarzania informacji.

Comarch Analizy BI Optima – co oferuje przedmiotowe narzędzie?

Analiza BI, czy Raporty BI to skrót od Business Intelligence. Dzięki tak nowoczesnym rozwiązaniom użytkownicy mają swobodny i pełny wgląd do sklasyfikowanych danych, które otrzymuje się za pomocą wprowadzania określonych informacji. Mimo z pozoru skomplikowanego zastosowania – funkcjonalność programu do wizualizacji danych od Comarch jest bardzo przyjazna wszystkim użytkownikom. Nie jest potrzebna bowiem specjalistyczna wiedza analityczna i informatyczna, by przygotować profesjonalne i rzetelne zestawienie danych niezbędnych do raportu. Na uwagę zasługuje również opcja, która upraszcza przygotowanie analizy w BI Comarch. Jest to drag&drop, która umożliwia złapanie i upuszczenie danych w wybranym miejscu. Ponadto, w aplikacji istnieje możliwość skorzystania z gotowych szablonów i późniejsze dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb. Moduł Comarch Analizy BI Optima oferuje różne metody wizualizacji danych. Gotowe szablony i raporty, do których ma dostęp każdy użytkownik aplikacji, upraszczają proces zbierania informacji ze wszystkich obszarów firmy.

Korzyści modułu Comarch ERP Optima Analizy BI – analizy i raporty business intelligence na miarę Twoich potrzeb

Liczba zalet, które wynikają ze stosowania modułu Comarch ERP Optima Analiza BI, czyli narzędzia do wizualizacji danych, rosną wraz z pozbawianiem jego kolejnych funkcjonalności. Do najważniejszych można zaliczyć np.

 • łatwiejszy przegląd dotychczasowych działań firmy, szybka i rzetelna informacja w przystępnej formie wizualizacji danych w BI,

 • analizy i raporty w Comarch ułatwiają również podejmowanie decyzji biznesowych, dzięki zestawowi szczegółowych danych przedstawionych w analizach i raportach Business Intelligence,

 • oszczędność środków związana z wprowadzeniem usługi wizualizacja danych.

 • raportowanie i analizy w systemach Comarch ERP Optima jest również zdecydowanie szybsze.

 • możliwość weryfikacji stopnia realizacji planów i założeń biznesowych, proste śledzenie trendów dla każdego ze wskaźników efektywności.

Comarch ERP Optima BI Point – rozszerzenie wersji podstawowej

Moduł Comarch ERP Analizy BI można rozszerzyć, podobnie jak moduł Optima Kasa/Bank, czy program dla kadr Comarch HRM, o dodatkowe, bardziej zaawansowane funkcjonalności. Optima BI Point Comarch ma wyjątkową funkcję, której brak w wersji standardowej. Umożliwia ona korzystanie z analiz i raportów przez platformę internetową Comarch BI Point. To, co ważne – dostęp do niej jest możliwy zarówno z poziomu urządzeń mobilnych, jak i komputerów stacjonarnych. BI Point Manager umożliwia zatem dostęp do bieżących raportów i analiz bez względu na miejsce, w którym właśnie się przebywa. To sprawia, że managerowie mogą trzymać rękę na pulsie niezależnie od tego, gdzie obecnie są – ważne jedynie by mieli dostęp do sieci internetowej.

Comarch Analizy BI Point oferują również dostęp do 197 standardowych raportów i 9 dashboardów (kokpitów menedżerskich), a także możliwość tworzenia własnych analiz. To, co ważne – w celu tworzenia wizualizacji danych, możliwe jest korzystanie z plików Excel i innych, zewnętrznych baz danych. Co więcej, w przypadku tej wersji zdecydowanie łatwiejsze staje się swobodne przekazywanie danych między pracownikami, komentowanie, zaznaczanie uwag, subskrybowanie i wiele innych czynności. Comarch Optima BI Point to aplikacja serwerowa, niezależna od wydań oprogramowania Comarch ERP Optima.

BI Point Menadżer

BI Point Menadżer – niezbędne narzędzie analityczne

Optima Analizy BI Point Manager to całkowicie nowe narzędzie klasy Business Intelligence, dedykowane wyłącznie użytkownikom narzędzia Optima Analizy z systemu Comarch ERP Optima. BI Point Manager z łatwością integruje się z bazą programu Optima, by później przesyłać skatalogowane dane w postaci dashboardów, czy raportów, które dotyczą aż 5 obszarów analitycznych Twojej firmy. Do takich można zaliczyć działy, takie jak:
 • Logistyka,
 • Handel,
 • Płace i Kadry,
 • Księgowość,
 • Płatności.
Dzięki tej funkcjonalności możliwe staje się regularne przygotowanie raportów i śledzenie danych ze sprzedaży i zakupów, Ułatwia to w analizowaniu dotychczasowej i planowaniu przyszłej strategii biznesowej firmy. Dzięki BI Menadżer można jeszcze lepiej zarządzać należnościami i zobowiązaniami, kontrolować rentowność, czas pracy i a nawet weryfikować pensje pracowników i zarządzać magazynem.

BI Point Manager dla Biur Rachunkowych. Dowiedz się więcej o Optima BR!

Wizualizacja danych w BI Manadżer dedykowana do użytku przez biura rachunkowe realnie wpływa na skrócenie niektórych procesów i ogromną oszczędność czasu. BI Point Menadżer pełni pokrywa funkcjonalności Pulpitu Menadżera co oznacza, że wszystkie raporty i analizy można wyświetlić za pośrednictwem przeglądarki internetowej, na dowolnym urządzeniu mobilnym, a ich odczytanie nie wymaga wysokich zdolności analitycznych. Dzięki temu rozwiązaniu nabywa się również możliwość szybkiego udostępniania wydruków bezpośrednio z programu Comarch ERP Optima BR do narzędzia BI Point Menadżer w przejrzystej i łatwej do odczytania formie
 • wykresów,
 • tabeli
 • słupków,
 • map,
 • wskaźników.
Ułatwia to nie tylko przepływ informacji między Biurami Rachunkowymi a ich klientami, ale daje całkiem nowe możliwości prostego przekazywania informacji w sposób przyjazny dla odbiorcy. Takie rozwiązanie może stawiać konkurencję kilka kroków za Tobą! BI Point Menadżer to korzyści zarówno dla Biura Rachunkowego, jak i dla jego klientów. Wizualizacja Danych i dostęp do BI Point Menadżer nie obciąża serwerów, zapewnia swobodny dostęp do pełnego zestawu analiz i wysokie bezpieczeństwo przechowywanych danych. Biura Rachunkowe mogą również liczyć na stały dostęp do wiedzy zespołu obsługi technicznej, który w każdym wypadku pomoże rozwiać niejasności i naprawić ewentualne problemy techniczne związane z działaniem programu. Poza wyżej opisanym nowoczesnym sposobem na wizualizację danych Comarch oferuje również wiele innych rozwiązań dla firm. Do takich można zaliczyć np. OCR, popularny moduł Comarch CRM, czy programy do księgowości, takie, jak Optima program księgowy. Warto również zwrócić uwagę na moduł, który jest niezbędny w każdym dziale handlowym. Mowa tu oczywiście o module Optima Magazyn.

System-3 Sp. z o.o.

ul. Armii Krajowej 35/2

59-300 Lubin 

e-mail: biuro@system-3.com.pl

tel: 76 742 66 30